Kulcsszó keresés /


Soffi-nak miért kellett meghalnia?

  • 2014. augusztus 19.

Pete Zsófinak ugyanúgy kezdődött a története, mint nekem: tavaly diagnosztizáltak nálunk méhnyakrákot az orvosok hosszú hónapokon át tartó időhúzás után, amíg végül is sikerült kitalálniuk, hogy az erős vérzéses tünet bizony nem méhszájseb és nem is gyulladás. Aztán én a legjobb kezekbe kerültem, míg neki nem volt ilyen szerencséje. Egyszerre kezdtünk a betegségről naplót vezetni. Tanuljatok a történetünkből!

olvass tovább

Meg kell tanulni újra érezni

  • 2014. június 20.

Pár héttel ezelőtt azt mondtam magamnak, hogy itt van a vége ennek a betegségnek, nem akarok többé én lenni a rákos lány. Aztán be kell valljam nektek teljesen őszintén, hogy szomorú lettem: ez tényleg csak ennyi volt, nekem ez ilyen könnyen sikerült? Félreértés ne essék, roppant mód hálás vagyok a sorsnak, az orvosaimnak és mindenki másnak is, aki mellettem volt a nehéz időszak alatt, de rá kellett jönnöm, hogy a betegségben nem is a betegség rész volt a nehéz, hanem az, ami utána van.

olvass tovább

Én az életet választom

  • 2014. április 10.

Nem tudom nektek elmondani, hogy milyen érzés egy olyasvalaki mellett feküdni a kórházban, aki nem tud aludni a fájdalomtól. Nem tudom leírni, pedig birtokában vagyok a szavaknak. Testközelből látni a valóságos szenvedést, premier plánból figyelni az élet valódi arcát rettenetes.

olvass tovább

Megvan a rák ellenszere!

  • 2014. március 20.

„Megvan a rák ellenszere!” „Tuti csodaszer, amivel legyőzöd a rákot!” „Itt az eltitkolt gyógyszer a rákra!” Ilyen és ehhez hasonlatos, szenzációhajhász szalagcímek alatt könnyű magazint eladni, és most ezt teszem én is: Megvan a rák ellenszere, hisz a rák ellenszerének mindig is birtokában voltunk.

olvass tovább

Ne folytasd, Jolie!

  • 2014. március 13.

Tavaly, május derekán, mikor a világhírű színésznő közhírré tette masztektómiáját a New York Times hasábjain, én itt a világ másik oldalán megírtam az üdvözítő kritikát Angelina Jolie bátorsága címen, és egész egyszerűen nem fért a fejembe akkor, hogyan gondolhatja a fél világ azt, hogy eszementség leoperáltatni egy nőnek az egészséges szerveit, ha nagy százalékos esélye van arra, hogy felbukkanhat a szervezetében a rák.

olvass tovább

Fogalmunk sincs, doktor úr!

  • 2014. február 21.

A legmélyebb tiszteletem azoké, akik arra adták a fejüket, hogy embereket gyógyítsanak, vagy ápoljanak. Kőkemény feladat lehet, sokszor rettenet hálátlan is, de nyilvánvalóan senkit nem térdepeltetett kukoricán az édesanyja, hogy „Márpedig fiam addig onnét fel nem állsz, amíg agysebész nem leszel!”

olvass tovább